Rusňákova skupina DRFG investovala do softwarové základny BIM

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka investovala do softwarové základny v podobě BIM, tedy Building Information Modeling, díky které své nemovitosti vidí, jako na rentgenu. Jsou na něj dobré recenze a jde o malou průmyslovou revoluci v projektování a správě staveb. Díky ní opět může rozšířit své pole působnosti a stoupat nahoru jako letadlo. Jde sice o větší finanční investici, ale současně také o obrovský přínos. Velká suma byla investována do licencí, modernizace i hardwaru. S novým softwarem se pojí i celá řada školení, aby se program naučili všichni dokonale využívat.

Moderní technologie v konkrétních projektech

Nová technologie je již zapojena do pilotních projektů. Jeden je pro externího zákazníka ve Znojmě a druhý projekt se týká portfolia DRFG Real Estate v podobě rekonstrukce a dostavby areálu ProStorage v Praze. Cílovou oblastí pro nové akvizice je i retail, logistika a lehký průmysl. Do portfolia přibyly čtyři domy na Lannově ulici ve středu Českých Budějovic. Jde o budovy s renomovanými nájemci na hlavní pěší zóně města. Objekt ve výborné lokalitě vykazují velmi dobrá čísla. Jde o zajímavou příležitost pro vytvoření bytů i kanceláří v horních patrech. S růstem e-shoppingu roste i potřeba logistiky a dopravy. Jedná se o odkoupení tří velkých logistických areálů ve středních a západních Čechách. Spravované portfolio má celkovou hodnotu přes 2,2 miliardy korun.

Investice do dalšího roku

Pány na investice do tohoto roku jsou ve výši asi 2,5 miliardy korun. Z DRFG Real Estate se tak stává velký hráč na českém realitním trhu. Nemovitostní fond za loňský rok prokázal vůbec nejlepší výsledky ze všech srovnatelných fondů vyskytujících se na domácím trhu. Výnos 5,04 % potěšil i všechny investory. Nově byla navázána spolupráce s etablovanou společností OKIN Facility a.s., která spravuje portfolio velkým hráčům na realitním trhu. Těchto renomovaných firem se v tendru sešlo více. O spolupráci se skupinou DRFG mají velký zájem i zavedené společnosti. Je to současně i důkaz, že se od vzniku DRFG Real Estate portfolio posunulo o pořádný kus vpřed. Bez diskuze jsou na tom fondy a dluhopisy GRFG velmi dobře.

 

Další související články:

Klíčové slova:

DRFG, David Rusňák

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...