Co dělat, když vám nevyplatí zaměstnavatel mzdu?

Žijeme v době, kdy si skutečně můžeme vybírat, co budeme dělat, čím se budeme živit. Je tolik možností, kterých můžeme využít, a je velká škoda, že někteří z nás těchto možností nevyužívají, ba je dokonce nevidí. Jelikož se aktuálně Česká republika potýká s nedostatkem pracovníků a zaměstnavatelé sáhnou po každé schopné ruce, nemusíte se bát přejít z jednoho zaměstnání do druhé a dělat tak to, co vás skutečně baví. Samozřejmě se taky může stát, že vám vaše zaměstnání nevyhovuje ne z důvodu takového, že vás daný obor nebaví, ale z toho důvodu, že vám zaměstnavatel neplatí.

Je mezi námi skutečně mnoho lidí, kteří se dnes a denně potýkají s tím, že jim zaměstnavatel neplatí. Rozhodně si to nenechte líbit – vždyť vy potřebujete peníze na obživu, vy pro něj pracujete. Možná však v této situaci nevíte, co byste vlastně měli udělat.

S tímto vám nyní chceme poradit. Pojďme si říct, co vám vše musí zaměstnavatel zaplatit a hlavně na co máte nárok, pokud vás váš zaměstnavatel neplatí.

Na co máte nárok?

Co se týče vašeho nároku, máte ze zákona právo na to, abyste ihned zrušili pracovní poměr se zaměstnavatelem. Jestliže vás neplatí tak, jak by platit měl, rozhodně byste to neměli tolerovat a dejte z fleku výpověď.

Někteří zaměstnavatelé se budou ohraňovat tím, že to nejde – dát jen tak z ničeho nic výpověď, a to okamžitou. Nenechte se tímto zastrašit, stůjte si za svým právem.

Co vám musí zaměstnavatel zaplatit?

Nemusíte se bát, že by vám něco zůstal zaměstnavatel dlužný. Díky tomu, že podáte okamžitou výpověď, vám musí vyplatit nejen dlužnou částku, ale taky vám musí vyplatit mzdu či plat za dva měsíce navíc. Je to ze zákona skutečně tak dané a dva měsíce navíc jsou jakási hrozba pro podnikatele, aby příště svou platební povinnost skutečně dodržovali.

Pokud vás tedy trápí to, že nejste zaměstnavatelem vypláceni, nenechte si to líbit.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...