Sbíráte bankovky a mince? Víme, jaké se řadí k nejhodnotnějším

Nedávné průzkumy ukázaly, že Češi jsou vášnivými sběrateli bankovek. Ukázalo se, že jich vlastní tolik, že jejich hodnota dohromady dá více jak čtyřicet miliard korun. Díky koníčku zvanému “mince a bankovky” se také zvedla popularita numismatických aukcí, na nichž se točí obrovské sumy peněz. V současné době se lidé hodně zajímají i to, jaké mince či bankovky jsou nejdražší, jaké dnes mají tu nejvyšší hodnotu. A to ostatně prozradíme.  

Seznamme se s těmi nejdražšími, tedy i nejcennějšími bankovkami, které se vyplatí schovávat si ještě pár let. I když i nyní byste za ně dostali miliony, proto možná neváhejte, pokud si třeba chcete koupit vlastní bydlení.  

První australská bankovka  

Pokud doma shodou náhod schováváte první australskou bankovku, máte doma doslova zlatý důl. Nikdo neví, kolik jich je v oběhu, ani sama národní banka nemá vlastní exemplář. Před několika lety se jedna objevila v aukci a lidé šíleli. Pokud ji taky schováváte, klidně ji můžete vytasit na veřejnost, jelikož její hodnota šplhá do více jak pěti milionů korun. Sběratelé se však o ni poperou a třeba nabídnou i dvojnásobek.  

Tisíc australských liber 

Jestliže vlastníte tisíc australských liber, pak jste pořádně v balíku. V tomto případě se opravdu pohybujeme už v jackpotových částkách. Za jednu takovou bankovku byste mohli získat až třicet milionů korun, což je neuvěřitelná suma. Opět se neví, kolik těchto bankovek je v oběhu, je však jasné, že se jedná o jednu z nejcennějších bankovek na světě, která má velice zajímavou a bohatou historii.  

Tisícovka s rudou pečetí 

Vlastníte tuto bankovku? Pak jste taky pěkně v balíku. Můžete za ni totiž dostat i šedesát milionů korun. Jedná se o na první pohled zcela normální bankovku, ovšem je jich jen devatenáct na světě. Vydaná byla v roce 1910. Na aukci se o ni doslova poperou. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...