Peněženky plné slevových karet, ovšem využíváme je?

Podívejte se do své peněženky. Co uvidíte? Uvidíte hotovost? Nikoli. Uvidíte jen hromadu slevových karet, které vlastníte, protože si myslíte, že je budete v budoucnu potřebovat, jenže jak se později ukáže, slevové kartičky bohužel nevyužijete, protože na ně zapomenete. Nedávný průzkum nejmenované společnosti se zaměřil právě na to, jestli jsme majiteli slevových karet či nikoli a jestli je používáme či nikoli. A výsledek potvrdil jedno – máme jich i několik desítek, využíváme však minimum z nich či žádnou z nich.

Češi nakupování milují, a to všichni. Nezáleží na tom, jestli to jsou ženy nebo muži, všichni milují nakupování. Podle mnohých odborníků je to pro nás jakýsi sport, který nám nevadí. Nicméně při nakupování v mnohých obchodech strávíme poměrně dlouhou dobu, a to z jednoho prostého důvodu – vyřizujeme si slevovou kartičku, kterou poté přidáme do naší soukromé sbírky.

Nedávný průzkum ukázal, že kartičky vlastní čtyři z pěti lidí, ovšem jen hrstka z nich je používá. Většinou se na ně zapomene.

Karet vlastníme nespočetné množství

Když má člověk ve své peněžence pár kartiček, je to v pořádku. Nezabírají mnoho místa, navíc na ně nezapomínáme, protože máme kartičky jenom do obchodů, kam pravidelně chodíme. Jenže Češi nemají kartiček jen pár, ale mají rovnou několik desítek, proto když si na nějakou vzpomenou, dlouho trvá, než ji mezi ostatními najdou. A možná proto se je při dalším placení ani nesnaží najít.

Podle průzkumu každý šestý člověk má v peněžence více než deset věrnostních kartiček, každý devátý dokonce ani neví, kolik kartiček má, protože jich je už opravdu mnoho.

Vlastní je ženy nebo pánové?

Otázkou je, kdo je větším sběratelem věrnostních karet. Průzkum ukázal zejména na ženy, které jsou vášnivými nákupními maniačkami. Nejčastěji vlastní kartičku do lékárny, ovšem často se vlastní i kartičky do supermarketů nebo hypermarketů.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...