Krátkodobé půjčky při nenadálých nákladech

Krátkodobé půjčky nás mohou zachránit ve chvíli, kdy se snažíme všechno platit včas a také neutrácet zbytečně. Když už zase máme své peníze od výplaty k výplatě a už není z čeho zaplatit faktury, navíc přijde nečekaný výdaj, jako rozbitý přístroj, nebo pokuta za rychlost, máte problém, protože vám peníze nestačí. Nejste v tom sami, podobně je na tom u nás totiž mnoho Čechů, a to si také uvědomují i všichni poskytovatelé půjček. Pokud nemáte ani úspory nikde na spořicím účtu, budete si muset finance půjčit. Krátkodobé půjčky, mikropůjčky nebo rychlé půjčky nabízí velké množství poskytovatelů, zejména nebankovních, protože pro banky nejsou malé úvěry příliš zajímavé.

Jak získat krátkodobou půjčku

Důležitá je rychlost, se kterou peníze žadatel dostane. Nenadálé náklady ve velké většině nemohou dlouho čekat, ale i když pak budete na peníze spěchat, najděte si raději čas na porovnání jednotlivých nabídek na srovnávačích půjček dostupných online. Splatnost je u těchto krátkodobých půjček 7 dní až 2 měsíce. U většiny lze žádat o prodloužení splatnosti, i když s podstatně vyššími náklady. Někdy je jako krátkodobá označena i bankovní půjčka s nejkratší splatnost jeden rok. U krátkodobé půjčky je většinou podpis této smlouvy hodně jednoduchý. Sjednat takovou půjčku si můžete online, telefonicky, pomocí SMS a osobně na pobočce poskytovatele.

Co potřebujete k vyřízení půjčky

Podmínky jednotlivých poskytovatelů se liší v jejich drobných ale často důležitých detailech, ale obecně budete potřebovat občanský průkaz, popřípadě další doklad, pas či řidičský průkaz. Pak je třeba mít bankovní účet na své jméno a mobilní telefon. U některých poskytovatelů je nutné i potvrzení o bezdlužnosti od Finančního úřadu. Jde to ale i bez registrů. Na rozdíl od většiny klasických úvěrů lze u krátkodobých půjček vynechat věřitele a nemusíte dokazovat úvěrovou minulost z úvěrových registrů. Při první půjčce dostanete nízkou částku, a pokud ji řádně a včas splatíte, lze si příště půjčit o něco víc. Pak si vybudujete pozitivní úvěrovou historii u dané firmy a na vyšší částky časem dosáhnete.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...