Pod Rusňákovu investiční skupinu DRFG spadá také nemovitostní fond

Nemovitostní fond, který spadá pod investiční skupinu DRFG, podle Juraje Černičky ředitele DRFG pro finance a regulace právě těží z aktivit skupiny Davida Rusňáka. Klientům přináší stabilní zhodnocení a je určen téměř každému, kdo věří nemovitostem. Nejnižší částka, kterou lze investovat je pět set korun. Ve fondu jsou především nákupní zóny napříč Českou republikou.

Investovat do fondů se vyplatí delší dobu

Při investování do fondů se vyplatí dlouhodobější investice, podobně jako v případě dluhopisů. Řada lidí sice raději svoje peníze investuje například do stavebního spoření, které má ale oproti podílovým fondům nevýhodu v limitované částce, a především v několikaletém závazku. Výhodu ale mají například v příspěvcích od státu, které jsou však vázané vždy do nějaké výše. Pokud by se klient rozhodl spořit více, tak úrok pak není tak vysoký, a navíc třeba v případě starobní penze máte nárok na výplatu až po dosažení 60 let věku. U stavebního spoření zase po šesti letech, pokud tedy nechcete přijít o celou státní podporu a zaplatit další poplatky navíc. K penězům nemáte v průběhu spoření přístup, což je oproti investičnímu fondu určitě nevýhodou

Do fondu DRFG můžete peníze kdykoliv vkládat

Do fondu, který spadá pod DRFG si mohou klienti finance průběžně vkládat, stejně tak jako kdykoliv požádat o výběr, ať už části nebo celé investice. Se spořícími účty nemá tento typ investování ani smysl srovnávat. Jednak se v jejich případě jedná většinou o výnosnost maximálně okolo 0,4 – 0,8 % a současně často platí pravidlo, že čím vyšší investovaná částka, tím nižší úrok. Za 5 let tak na spořícím účtu s půl milionem naspoříte zhruba tak 5–15 tisíc, zatímco v nemovitostním fondu za tu dobu pravděpodobně zhodnotíte investici zhruba o 100 tisíc.

Další alternativou, kam svoje peníze investovat jsou dluhopisy emitované skupinou DRFG. Ta nabízí dluhopisy, které jsou diverzifikovaný napříč skupinou, dluhopisy do nákupů komerčních nemovitostí nebo do budování telekomunikačních sítí.

Související články o DRFG:

Klíčové slova:

DRFG, David Rusňák

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...