DRFG už budovy pouze nekupuje, nově také staví

Pro investiční skupinu DRFG Davida Rusňáka jsou klíčové tři oblasti investic – telekomunikace, finance, tedy zejména dluhopisy a podílové fondy, největší část aktivit ale patří realitní divizi.

Hodnota více než čtyřiceti objektů v portfoliu skupiny převyšuje 6,3 miliardy korun s pronajímatelnou plochou přes 165 tisíc metrů čtverečních. Jedná se především o nákupní zóny retail parky, ale jednotlivé obchody, které jsou rozmístěné po celé České republice.

Aktuálně už realitní divize neřeší pouze nakup a správu vlastních nemovitostí, pustila se také do developerských projektů. Ve výstavbě je v současnosti výrobní hala v Týništi nad Orlicí nedaleko Hradce Králové, kde DRFG staví objekt japonskou firmu Cataler, jež vyrábí katalyzátory. Skupina

Davida Rusňáka ale není pouze investorem, je také budoucím vlastníkem budov. Firma ji tedy bude mít od DRFG dlouhodobě pronajatou.

DRFG Davida Rusňáka se zaměří na udržitelnost svých budov

V současné době se podle slov ředitele realitní divizi Patrika Tuzy nebude skupina soustředit apriori na rozšiřování portfolia, ale také na konsolidaci výnosů. S tím souvisí především životnost a udržitelnost svých budov po první vlně nájemních smluv. Zaměří se na modernizaci a snížení energetické náročnosti budov.

DRFG ale také detailně analyzuje různé ukazatele. Podle Tuzy to nejsou jen recenze klientů nebo návštěvníků retail parků. K tomu jim pomáhá skóring nájemníků a také stresové testování, které modeluj různé situace, které by mohly nastat. Jde o velice složitý matematický vzorec, který zahrnuje téměř všechny myslitelné vstupy jak zevnitř, tak zvenku. Modeluje různé situace, které by mohly nastat v příštích letech a díky tomu už teď víme, co se s naším portfoliem stane, pokud například zkrachuje některý z nájemníků, nebo když Česká národní banka opět zvedne úrokové sazby, vysvětluje Tuza.

Související články na téma DRFG a David Rusňák:

Klíčové slova:

David Rusňák

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...