David Rusňák: O založení DRFG

David Rusňák je zakladatel a majoritní vlastník investiční skupiny DRFG (David Rusňák Family Group). Tato skupina je zaměřena na investice do energetiky, telekomunikací i nemovitostí. Hlavním krédem Davida Rusňáka je vklad finančních prostředků do oborů, které jsou DRFG kulturně i geograficky blízké, a hlavně, kterým dobře rozumí.

O Davidu Rusňákovi

David Rusňák strávil své dětství ve slovácké vesničce Labuty u Kyjeva. Již od dospívání tíhl k podnikatelským aktivitám. V roce 2000 začal investovat a své první vydělané prostředky vložil do obchodu se stavební chemií, do vývoje softwaru a do poradenství k evropským dotacím. V roce 2011 se rozhodl své rozsáhlé aktivity zastřešit a založil investiční skupinu DRFG.

Fondy, dluhopisy i nadace

Skupina DRFG se zaměřuje na oblast investování, a to zejména na investice do telekomunikací, nemovitostí, retailu i finančních služeb. Spravuje také dva podílové fondy: nemovitostní a energetický. Avšak, jak říká v diskuzi sám David Rusňák, není to pouze o penězích. Rozhodl se totiž založit také Nadaci DRFG, která zastřešuje jeho rozsáhlé sociální, kulturní i sportovní projekty. Cílem je pomáhat i v nadačních činnostech vlastními možnostmi.

DRFG neskrývá svůj výrazný cit vůči regionu. Ujala se podpory Festivalu Meeting Brno, který významně ovlivňuje dění na Moravě. Skupina se též zaměřila na pomoc dětem a mládeži z neúplných rodin či dětských domovů. Klade důraz zejména na finanční gramotnost těchto dětí.

Co se týče fondů, zde DRFG pracuje na rozvoji energetického fondu, kde má aktuálně připraveno pět fotovoltaických elektráren v hodnotě 1,9 miliard korun. Pro založení fondu bylo třeba dostatečně kvalitní a zejména velké portfolio. To se podařilo splnit.

Také došlo k úspěšnému dokončení teplárny ve Šternberku, kde jsou k dispozici veškeré potřebné dokumenty nutné k provozu. Navíc se podařilo zcelit podíl na 100 % akcií. DRFG není žádné letadlo. Též nemovitostní fond je úspěšným hráčem na trhu. V uplynulém roce prodělal významné změny v personálu a skupina posílila i softwarovou podporu.

Související články:

Klíčové slova:

DRFG, David Rusňák

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...