EET posiluje a utrácí, podnikatelé a živnostníci to platí

1) Rok fungování EET připomněla finanční správa inzercí v Hospodářských novinách a deníku Právo, za niž zaplatila dohromady téměř 200.000 Kč. (podnikatel.cz, 9.3.2018)

2) Letos v lednu uzavřelo Generální finanční ředitelství dodatek ke smlouvě se společností IBM týkající se účtenkové loterie a úprav aplikace na ověřování účtenky veřejností na Daňovém portálu. Tyto úpravy systému stály 1 551 946 Kč. Do konce roku 2018 mají náklady na účtenkovou loterii k EET činit zhruba 34 milionů Kč bez započtení výher. Ministerstvo financí plánuje ročně vyplatit výhry za cca 64,8 milionu Kč. (lidovky.cz, 20.3.2018; podnikatel.cz, 9.3.2018)

3) Do navrhovaného balíčku zákonů pro rok 2019 začlenilo ministerstvo financí i návrh, aby měli celníci při kontrolách EET či hazardních her možnost vystupovat pod falešnou identitou. Ministerstvo chce takto celníky údajně chránit. Ti mají nyní možnost vystupovat pod falešnou identitou pouze při vyšetřování trestných činů. (lidovky.cz, 22.3.2018)

Předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek k tomu říká:

Jako bychom žili nějaké absurdní drama. Vláda oslavuje inzerátem za 200 tisíc korun fakt, že úspěšně zkomplikovala život malým podnikatelům a živnostníkům. Asi oslavují i to, že se jim podařilo zlikvidovat stovky, možná i tisíce malých venkovských hospod a krámků.Vláda stále obhajuje neobhajitelnou Účtenkovku, a nedosti na tom, investuje do ní další miliony korun. Přičemž je zřejmé, že Účtenkovka je nástrojem, který má rozdělovat společnost, stavět nepodnikající veřejnost proti podnikatelům.Vrcholem pak je, že by měli malé podnikatele a živnostníky kontrolovat agenti v utajení. Asi se celníci bojí trafikantek a hospodských.

Podnikatelské odbory trvají na tom, že EET má být zrušena. Nejvíce argumentů pro zrušení EET dává sama vláda svými kroky. EET nepřináší žádné pozitivní výsledky, jen nabourává a ničí malé podnikání. 

Radomil Bábek

předseda Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z.s.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...