Jak léčit zlomené srdce
Zlomené srdce už měl v životě asi každý. Láska prostě vždycky nevydrží do konce života. A nešťastná láska dokáže člověka potrápit. Situaci každý řeší po svém, někdo vyhledává po rozpadu vztahu společnost, ale jiný se naopak sám trápí. Není ani výjimkou, že se někdo se zlomeným srdcem potýká celý život. Takzvaně zlomené srdce je vždy nepříjemnou a bolestivou záležitostí, která se těžce překonává.
Tako-Tsubo
Jak lze definovat zlomené srdce? I odborníci se shodují, že syndrom zlomeného srdceskutečně existuje. Jde o vzácnou chorobu srdce, která je známá pod označením Tako-Tsubo. Často vzniká v důsledku velké duševní bolesti a její název je odvozený podle japonské nádoby, která slouží k lovu chobotnic. Ta má tvar, který jevelmi podobný levé srdeční komoře, která je touto nemocí zasažena.
Tako-Tsubose projevuje podobně jako infarkt. Provází jej velké zklamání, frustrace i pocity beznaděje. Objevují se i stavy sebeobviňování, kdy si člověk dávávinu, začne se pokládat za neschopného a trpí pocity méněcennosti.
Cítí-li člověk psychickou bolest a velmi se trápí, hodně negativně se to projevuje na psychickém i fyzickém stavu. Veškerý emoční stres způsobený právě zlomeným srdcem provází smutek, melancholie a zoufalství. Negativní vliv stresové situace se projevuje zvýšeným bušením srdce, nespavostí, úzkostí, pocením či nechutenstvím.
Známé přísloví že čas zahojí veškeré rány, zní jako klišé, ovšem bývá pravdou. V mysli ji máme dlouho, ale bolest pomalu slábne. Odborníci doporučují dát emocím volný průběh, protože to utlumí bolest. Někdy se ale i stává, že je bolest zatlačena do pozadí a vynoří se po létech velmi silně. V tom případě je nutné vyhledat pomoc a léčbu. Zlomit srdce může láska nejen partnerská, ale i vztah rodiče a dítěte a to oběma směry. Děti to všeobecně ale snášejí hůř.
Léčba zlomeného srdce
V momentě, kdy vám někdo zlomí srdce, a cítíte bolest, nepropadejte zoufalství, pokud je to možné.Neutápějte se v bolesti, často se setkávejte s lidmi, které máte rádi, protože to může velmi zmírnit vaše trápení. Věnujte se často svým koníčkům, najděte si také něco nového, co vás zaujme, bude bavit, zcela pohltí a zároveň bude i naplňovat.
Musíte přijít na jiné myšlenky a zaměstnat mozek. Máte-li pocit, že danou situaci sami opravdu nezvládnete, určitě se nebojte vyhledat pomoc odborníka a nechat si poradit a pomoci. Říci si o pomoc není projev slabosti, ale výraz silné osobnosti, která má sílu bojovat a neváhá využít pomoci na překonání těžké situace v životě. Dlouhodobý smutek a zoufalství mohou způsobit opravdu nepříjemné a závažné zdravotní problémy.