Miliardářů přibývá. Seznamte se s těmi nejbohatšími na světě

Být miliardářem chce jistě každý z nás, bohužel mnoho z nás si myslí, že bohatství spadne do klína. Ve Sportce vyhrává jeden z milionu, a to ještě musí mít obrovské štěstí. V současné době je nutné pracovat a budovat nějaký byznys, protože právě ten je synonymem nejrychlejší cesty k úspěchu. Své o tom ví i současní nejbohatší lidi celého světa. Během posledního roku jich přibylo tolik, že to na prstech jedné ruky nelze spočítat. Seznamme se s těmi novými i stálými miliardáři, kteří jsou v seznamu těch nejbohatších na celém světě.

Jak jsme zmínili, za poslední rok přibylo kupodivu mnoho miliardářů. Dalo by se říct, že dnes je miliardářem každý druhý člověk, pokud bychom hovořili v nadsázce. Jestli to však takovým tempem půjde dál, je pravděpodobné, že skutečně každý druhý bude minimálně milionářem.

Seznamte se s nejbohatším mužem Asie

Na samotném vrcholu nejbohatších lidí Asie je dnes Ma Chua-Theng, který se také objevil v žebříčku těch nejbohatších lidí na celém světě. V současné době má vlastní firmu nazvanou Tencent. Pod tímto názvem však firmu nejspíše neznáte, znát ji můžete jako provozovatele chatovací služby WeChat. Tuto chatovací službu dnes používá víc jak miliarda lidí. Díky tomu, že Ma Chua-Theng je nejbohatším mužem Asie, rozhodl se do mnohých projektů investovat. Například investoval do Tesly nebo taky do Snap či Spotify.

Alibaba a jeden loupežník

Obrovskou e-commerce platformu Alibaba jistě dobře znáte. Jedná se o loňského sponzora olympijských her, mimo jiné tato platforma navázala partnerství i s Disneym. Za Alibabou však nestojí sedm loupežníků, jak je to ve stejnojmenné pohádce, ale za celou platformou stojí jeden jediný loupežník, a to Jack Ma, jehož jmění aktuálně činí 39 miliard USD. Jack Ma letos poprvé vystoupal do první dvacítky těch nejbohatších lidí na světě.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...