Muzejní náměstí nově na pražské Letné

Pražské části prochází ve velkém nemalými proměnami. Na Václavském náměstí dochází k renovaci, stejně tak jistou změnou prochází i pražská Letná, kde vzniká muzejní náměstí. Navazuje se tímto krokem na proměnu Korunovační ulice a prostor mezi dvěma pražskými velmi významnými parky.  

Letná nejen pro mladé 

V současné době je Letná označována za místo, které láká mladé. Je ale samozřejmě faktem, že zde nesídlí jenom mladí, kteří si užívají Prahu plnými doušky. Letná se však přizpůsobuje svým obyvatelům stále více. Nedávno zde vzniklo nové obchodní centrum, ale stále je, co zlepšovat. Například nyní se hezky vyplní prostor mezi parky, kde vznikne takzvané muzejní náměstí.  

Cílem je především upravit toto místo, které zatím nevypadá zrovna k světu, což je škoda. Za muzejní náměstí je nyní označováno jako jakési nástupní náměstí, odkud se lidé dostanou jak do Národního technického, tak Národního zemědělského muzea. A samozřejmě i do Letenských sadů. 

Toto náměstí by po své realizaci a dokončení mohlo sloužit k mnoha účelům. Předně se zde mohou konat například trhy, ale také jiné podobné akce.  

Podpora kvality života v této části Prahy 

Pražská Letná chce tímto krokem docílit ještě vyšší kvality života, než jakou nabízí v současné době. Aktuálně se hledají ti, kteří dokážou nejen představit možnou realizaci části Letné, ale také kteří za její realizací mohou stát.  

Nebude to jediná změna 

Je však třeba konstatovat, že tato změna nebude jediná, ke které se na Letné schyluje. Upravit se má prostor mezi dvěma parky, a sice mezi Stromovkou a Letenskými sady. To však nebude vůbec snadné, protože právě tato část Letné je velmi vytížená po stránce dopravy. Prakticky denně zde projede až jedenáct tisíc automobilů a zastavit nebo omezit zdejší dopravu zkomplikuje život mnoha Pražanům.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...