Nadčasová bižuterie aneb jak být stylová s minimálními náklady

Ženy se už od pravěku projevují jako velké parádnice. Už před mnoha tisíci lety sbíraly a vytvářely různé ozdoby, kterými zkrášlovaly svoje tělo. A co teprve ve chvíli, kdy byly vynalezeny vyspělé technologie jako například zpracování kovů? Pro ženy to znamenalo další inspiraci, jak se odlišit. S náhrdelníky se ženy v davu zaručeně odliší.

 

Dámské náhrdelníky: Bižuterii vymyslí Benátčané

Podoby náhrdelníků pro dámy mohou být velmi různorodé. V prvopočátcích se skládají z přírodnin, zvířecích kostí. Mohou to být i zuby. Symbolizuje to zároveň i udatnost. Třeba muži si mohou vyrobit náhrdelník ze zubů svých nepřátel. Později se objevuje jako materiál keramika, kov či sklo. Šperky se stávají stále propracovanějšími, jak se zdokonaluje technika propracování kovů a zdobení. Vedle nákladných pravých šperků se objevuje nádherná, kvalitní bižuterie. Právě takové náhrdelníky vám nabízíme. Imitované kameny poprvé uvádějí na trh Benátčané, a to už v 16. století. Dodnes se zachovaly recepty na tavbu imitací kamenů jako je rubín, topaz, smaragd, nebo safír. V polovině 17. století se rodí sklovina pro imitaci diamantu. Jejich zásluhou se začne rozvíjet bižuterie. I vy sáhněte po bižuterii. Až budete nějaký náhrdelník držet v ruce, vzpomeňte si, jakou historii mají za sebou.

 

Dámské náhrdelníky: Šperk k šatům i univerzální kousek

Bižuterie ve formě dámských náhrdelníků je velice oblíbená a ceněná. Ve šperkovnici každé ženy nepochybně najdete hned několik kousků. Obyčejnější pro všední den, ale i nákladnější pro slavnostnější a významnější příležitosti. Některé jsou určeny přímo k určitému modelu šatů, aby s ním dokonale ladily. Jiné jsou třeba naopak klasičtější, decentnější, aby se hodily k více modelům i příležitostem. Čas od času ale nastává doba, kdy je dobré svoji šperkovnici něčím oživit.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...