Vybavení na trekking

Pokud se chcete cítit na jarních výletech a trecích komfortně, nestačí mít jen správné sportovní oblečení. Je třeba věnovat pozornost vrstvení svršků i výběru potravin a správně zvolit výbavu. Dnes je outdoorové vybavení mnohem funkčnější, lehčí i úspornější, a proto je snadné si vybrat. I na jaře a v létě jsou dny někdy deštivé, je třeba to nepodceňovat. Spaní pod širákem je romantické, ale rosa je prevít a do deště potřebujete stan. Myslete na jeho hmotnost, velikost a sbalitelnost. Prostor s předsíňkami se hodí na vlhké boty a věci pro vybavení. Hodí se ventilační otvory i reflexní prvky. Vybavení značky Montury vás nikdy nezklame.

Vedle stanu i spací pytel

treking

treking

Pokud po náročném dni a mnoha kilometrech ulehnete do spacáku, který vám nepadne, je to ubíjející. Potřebný odpočinek vám zaručí správný výběr velikosti i ve sbaleném stavu, váha, délka a tepelný komfort. Neexistuje spacák pro všechna roční období. Jezdíte-li ale jen v sezóně, určitě si vyberete. Cyklospacáky jsou malé, skladné, lehké a komfortní. Verzi Plus pro ženy mívají zesílenou izolační výplň v oblasti nohou a beder, protože ženy jsou citlivější na chlad. Dobrý spacák má krycí légu zipu, zateplovací límec, praktickou kapsičku na drobnosti příjemný materiál. Existují i dva spacáky, jeden s levým a druhý s pravým zipem, které se dají sepnout.

Karimatka i čelovka

Izolační podložky jsou buď pohodlné samonafukovací karimatky, nebo pěnovky. Karimatka je ve výbavě nepostradatelná kvůli spodní izolační vrstvě. Vsaďte na lehké, komfortní a vhodné do všech podmínek. Super je i protiskluzový povrch. Důležitá je čelovka, která se prostě hodí. Vybírejte lehké, voděodolné s dostatkem světla při lezení v horách, jeskyních nebo nočním trekování. Některé dosvítí třeba do 10 až 16 metrů. Čelovka je nepostradatelným společníkem na běh, běžky, turistický výlet i skialpovou túru. Rozptýlené světlo nebo bodové světlo? Čelovky s rozptylkou nedosahují takového dosvitu jako čelovky s bodovým světlem. Mívají delší dobu svícení a hodí se na běžné činnosti. Na svícení si pod ruce, čtení, kempování, chůzi i běh po dobře značené trase. Čelovky s bodovým světlem často umožňují i režim rozptýleného světla, čočkou nebo přídavnou LED diodou.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...