Mýty a fakta o programu Nová zelená úsporám

Rozhodli jste se po delší zimě pro nová okna nebo pro celkové zateplení domácnosti? Určitě je to krok, který je zapotřebí, zejména tedy pokud nechcete platit za energie přemrštěné sumy. Uspořte díky těmto úsporným opatřením elektřiny o něco více, tím také podpořte životní prostředí kolem nás, které doslova trpí tím, že vyrábíme velké množství elektrické energie. Aby vás však úsporné opatření nedovedlo do krachu, požádejte o dotaci na výměnu oken nebo o dotaci na zateplení. 

I když se o tom nyní moc nemluví, stále je možné požádat o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám. Stále je to možné a vy tak stále můžete získat jednorázový finanční prostředek, který by cenu úsporného opatření stáhl až o polovinu. Bohužel se však stále kolem dotací a celého dotačního programu točí řada mýtů, proto si pojďme zmínit nejčastější mýty a zároveň si je vyvraťme. 

Vyřízení žádosti je zdlouhavé

Mnozí lidé nad dotací mávnou rukou, protože se domnívají, že celkové vyřízení žádosti je opravdu velice zdlouhavé a složité. Jenže když byste se o dotaci zajímali více, zjistili byste, že je možné o ni požádat online, prakticky je možné ji podat elektronicky. A to je to nejsnazší, co existuje. Dotační program si zakládá na výrazném zjednodušení podávání žádostí, což ocení právě žadatelé, kteří nemusí na úřadech strávit dlouhé hodiny. 

Starý dům se zateplovat nemusí

Možná vám sousedé řekli něco málo o dotačním programu, ale vy jste toho názoru, že dotaci nepotřebujete, jelikož žijete ve starém domě, který zateplit nepotřebuje, protože má dostatečně silné stěny. Většinou je však právě u starých domů problém ten, že pouští teplo pryč. Opravdu i staré domy je třeba zateplit, většinou je to častější než u novostaveb nebo novějších domečků, které byly postaveny v poslední době.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...