Vyplatí se vzít si nebankovní nebo bankovní úvěr

Když člověk nemá peněz zrovna na rozdávání a chce si něco koupit (nebo dokonce potřebuje si něco koupit, když se něco rozbije), dlouho neváhá a sáhne po půjčce. Prvně se vždy sáhne po půjčce od rodiny, která nemá žádné úroky a kde není datum splatnosti. Pokud však rodina z jakéhokoli důvodu půjčku poskytnout nemůže, musí se půjčit jinde, a to buď v bance, nebo v nebankovní instituci, u níž je možné zažádat o úvěr online. Otázkou ale je, vyplatí se vzít bankovní nebo spíše nebankovní úvěr?

Ať už si musíte vzít úvěr na cokoli a kvůli čemukoli, určitě vás zarazí množství bankovních úvěrů, které se na trhu nachází. Na finančním trhu se doslova přetrhl pytel s nebankovními půjčkami, ostatně i bankovních úvěrů se nachází na trhu hned několik.

Kdy se tedy vyplatí vzít si spíše nebankovní úvěr a kdy je lepší sáhnout po bankovním?

Když je nebankovní půjčka lepší volbou

V případě, že si potřebujete půjčit opravdu minimum, sáhněte po nebankovní půjčce. Nebankovní půjčky jsou ve většina důvěryhodné, ale nepůjčujte si nikdy mnoho. Nebankovní instituce to ani neumožní, většinou je možné si půjčit jen několik desítek tisíc korun.

Nebankovní půjčky se tedy berou při vánočních nákupech, kdy se zpozdila výplata, také se berou v případě, že se pokazila pračka nebo jiný elektrospotřebič a je nutná jeho oprava nebo případná koupě. Nebankovní půjčky se také hodí ve chvíli, když potřebujete dítěti zaplatit kroužek.

Když je bankovní půjčka lepší volbou

Nad bankovními půjčkami rozhodně neohrnujte nos. V současné době jsou bankovní půjčky také výhodné, pokud si ale půjčujete více. Při nižších částkách jsou většinou nastoleny obrovské úroky, díky nimž se nevyplatí vzít si od banky málo.

Bankovní půjčky si proto vezměte ve chvíli, kdy si potřebujete koupit auto, kdy si chcete koupit nemovitost či kdy nemovitost potřebujete rekonstruovat.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...