Čím ozdobit vánoční stromeček?

Vánoční stromeček si každý z nás neodmyslitelně spojuje s vánočním obdobím. Nazdobené vánoční stromky zdobí výlohy, ulice a náměstí již od začátku doby adventu. V některých rodinách se nečeká na Štědrý večer a zdobí se vánoční stromeček kvůli dětem třeba také dříve. A proto, aby déle vydržel, v poslední době je trend pořizovat umělý vánoční stromeček. Ozdobený vánoční stromek má své osobité kouzlo a k době vánoc patří odnepaměti.

Samotná tradice zdobení vánočního stromku již sahá do roku 1570. Toho roku je zapsána první zmínka v brémské kronice. Vánoční stromky si pořizovali především měšťané v 17. století a k nám dorazil vánoční stromek z Německa na začátku 19. století. Ze začátku byl katolickou církví považován jako uctívání pohanských tradic. Stromky se zavěšovaly doprostřed místnosti anebo přímo nad jídelní stůl špičkou dolů. A za jako úplně první vánoční stromeček v Čechách se pokládá ten, jenž měl v roce 1812 ředitel Stavovského divadla jménem Jan Karel Liebich ve svém oblíbeném Libeňském zámečku. Nejdříve se velmi rychle rozšířila tato tradice v bohatých měšťanských rodinách. Začaly se zdobit smrčky nebo jedličky a vznikl nový vánoční zvyk, který pronikl i mezi chudší vrstvy na venkov. Někdy místo stromečků byly ozdobeny větve ve váze.

Vánoční ozdoby na vánoční stromeček

Jaké zvolit barvy na letošní Vánoce? Zvolte pastelové barvy v zimě, letos se totiž budou hodit i na váš vánoční stromeček. Trendy už dlouhou dobu neovlivňují pouze naše oblečení nebo doplňky, bydlení, ale i styl vánoc. Zdobí i naše živé i umělé vánoční stromky. Letos se budou dokonale přenášet barvy z našeho šatníku prostřednictvím barevných vánočních ozdob přímo na náš vánoční stromeček, celou vánoční výzdobu nebo slavnostní tabuli. V jakém barevném duchu se tedy ponesou letošní Vánoce?

Vánoční ozdoby letošních vánoc budou hrát pastelovými barvami. Dekoratéři představují vánoční trendy a nové vánoční kolekce pro letošní Vánoce. Můžeme tedy vybírat mezi krásnými a jemnými pastelovými tóny, dokonale se odvázat a popustit uzdu naší fantazii. Křišťálovou barvu kombinujte s fuchsiovou, můžete vsadit také na jemnost kombinace barev v podobě hnědé a zlaté, který vypadá majestátně. Neustále jsou ale v kurzu i tradiční barvy vánoční, takže červená, stříbrná a zlatá a na své si přijdou i příznivci klasiky.

Radek Vávra

Radek Vávra

Redaktor magazínu Podnikmag.cz - Ing. Radek Vávra, věk 55 let. Obor: finance a investování je jeho prací a koníčkem již přes 20 let.

You may also like...