Italské Marche ukrývá mnoho zajímavých míst

Itálie patří mezi země, kam Češi jezdí velmi často a velmi rádi. Většina z nich směřuje především do severní části země k Benátkám či do dalších historických měst, jako je Řím či Florencie. Pokud ale chcete zažít Itálii v celé její kráse, tedy moře, památky i hory, zapomeňte na Toskánsko a vydejte se do malebné oblasti Marche na východním pobřeží střední Itálie. Rozhodně nebudete zklamáni, region byl osídlen již ve starověku a může se pochlubit například největším množstvím muzeí a obrazáren na světě. Přinášíme vám několik informací o místech, která byste v rámci vašeho pobytu neměli vynechat.

Loreto

Nádherné historické městečko Loreto je jedním z nejvýznamnějších katolických poutních míst na světě. Množství poutníků z celého světa míří do místního chrámu s názvem Chiesa della Santa Casa, v němž se ukrývá Loretánská chýše. Tato chýše má být domem, kde žila Panna Marie. Pokud vás zajímá, jak se zde chýše ocitla, pak vězte, že s chrámem je spojena pověst, že chýše se údajně sama zvedla z Nazareta a andělé ji poté přenesli právě do Loreta. Uvnitř chýše naleznete sochu Černé Panny Marie Loretánské, která má magické léčivé schopnosti, a tak se k ní modlí především nemocní a ženy, které mají problém s otěhotněním.

Ascoli Piceno

Malebné město, kterému se přezdívá „město věží“. Ve středověku byste jich tu údajně napočítali až dvě stě, do dnešní doby se jich dochovalo padesát. Nejnavštěvovanějším místem Ascoli Piceno je překrásné historické náměstí Piazza del Popolo, které je mnohými považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí, které v Itálii můžete navštívit. Najdete na něm například gotický kostel svatého Francesca či renesanční palác Palazzo dei Capitani del Popolo.

Fermo

Dalším zajímavým historickým městem regionu je Fermo, krásné je především jeho zachovalé středověké centrum. Fermo ale bylo osídleno již od starověku, o jeho velký rozvoj se postarali především Římané, kteří pod ním vybudovali naprosto unikátní systém cisteren na vodu. Jednoduše řečeno se jedná o systém podzemních nádrží, které sloužily k zadržení dešťové vody ve třiceti navzájem propojených místnostech, které byly částečně vytesané do skály. Z dálky viditelnou dominantou města je gotický kostel Duomo di Fermo, který se nachází na nejvyšším místě ve městě a odkud se otevírá krásný výhled do okolí. Mezi další zajímavá místa ve městě patří také muzeum s cennou historickou knihovnou a místní divadlo.

You may also like...