Šikovnosti, které zpříjemní každý den

Každý den se na nás řítí vlna potíží, které musíme vyřešit. Zejména se jedná o potíže nebo nepříjemné chvilky v domácnosti, kdy například přijdeme domů po náročném dni v práci a jediné, po čem toužíme, je jen to, abychom zalehli do postele. Jenže když zamíříme do postele, bohužel vidíme jenom kupy nádobí, jež čeká, až ho umyjeme. A jelikož nechceme na druhý den nádobí umývat dvakrát delší dobu, protože zkrátka budou nečistoty zaschnuté, pak se do toho s nechutí, ale přece pustíte.

Ostatně takových schválností nás každý den může potkat hned několik. Například tehdy, kdy se rozhodneme uvařit – to se potom dozvídáme věcí! Třeba že nemáme nabroušené nože, že máme tupé struhadlo a podobné. Takové věci nám opravdu mohou řádně znepříjemnit den. To však nevadí, protože s následujícími vychytávkami vše hravě a bez ztracených nervů zvládnete!

Jak odstranit nečistoty z hrníčků?

Při umývání hrníčků (pokud nemáme myčku) se nám často stává, že se uvnitř bohužel najdeme nepříjemné nečistoty, které jdou jen stěží umýt. Nechceme mít však hnědý vnitřek hrnku, proto se ho snažíme odstranit nejrůznějšími saponáty, ale to není ostatně potřeba – stačí totiž použít jenom sůl. Pokud solí vytřeme vnitřek a následně opláchneme, nečistoty od čajů a jiného ihned zmizí.

Jak nabrousit nože bez brousku?

Pokud zjistíte, že nože jsou řádně tupé a ve vaší domácnosti se nevyskytuje nyní velice populární brousek na stůl, ale pouze ten tyčový, pak se zbytečně nepouštějte do nebezpečného broušení. Zkuste to raději s keramickou miskou nebo hrníčkem. Pokud ho totiž obrátíte, tak pak lehce nabrousíte nože o keramické kolečko, na kterém celá miska stojí.

Jak nabrousit struhadlo?

Pokud strouháte na struhadle, pak se může stát, že se vám z ničeho nic strouhá opravdu špatně. Není se čemu divit – i struhadlo se může značně otupit. To pak lehce nabrousíte šmirgl papírem, proto nemusíte kupovat zbytečně nové, i když ho najdete třeba ve slevě.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...