V Rusku skončil McDonald’s, nahradí ho Strýček Váňa?

Když končil McDonald’s v Ruské federaci, lidé nakupovali dobroty do zásoby, a pak je za velké peníze prodávali. Milovaný řetězec s fast foodem už si prostě nekoupí. Podle svého ale našli mnohem lepší alternativu. Strýček Váňa bude prý tutovka.  

McDonald’s skončil, ať žije Strýček Váňa 

Mnohé společnosti západního světa se rozhodly stáhnout z ruského trhu poté, co Ruská federace na území Ukrajiny páchá válečné zločiny. K tomuto kroku se přidal také řetězec rychlého občerstvení ze Spojených států, nejznámější franšíza světa, McDonald’s.  

Netrvalo ale dlouho a výrobce konzervované zeleniny podal u ruského patentového úřadu žádost o registraci nové ochranné známky. Russkoye Pole Logistik se tak prý postará o senzaci. Rospatent tak zaregistroval ochrannou známku „Дядя Ваня“, tedy Strýček Váňa. A na první pohled si nejde nevšimnout jisté podoby s původní americkou značkou. Logo fastfoodu je totiž více než nápadně podobné klasickému M, které láká lidi po celém světě.  

„Nové“ logo ruské společnosti obsahuje ruské písmeno V na červeném pozadí.  

Místo hambáče tradiční boršč? 

Zatím ale nebyla žádost o patent této „originální značky“ posouzena. Očekává se ale, že provozovny restaurace McDonald’s budou v Rusku znárodněny. Dojde tak v zemi pouze ke drobné změně loga a budou se zde prodávat řízky a tradiční ruský boršč?  

Předseda ústředního výboru strany Komunisté Ruska Maxim Surajkin se již dříve nechal slyšet, že pokrmy z těchto restaurací jsou pro obyvatele Ruska škodlivé, a navíc jsou zdrojem zisku států, které se v současné době vůči Rusku chovají nekorektně. 

Klidně si zavřete 

Nejvíce citovaný výrok pronesl předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Volodin, když řekl na adresu McDonald’s: „Oznámili, že zavírají. Dobře, zavřete si. Zítra už ale v těchto prostorách nebude McDonald’s, ale Strýček Váňa.“ 

Známý řetězec s rychlým občerstvením, který má stovky restaurací po celém světě, již v Rusku neexistuje. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...