Všude dobře, doma nejlépe!

Není pochyb, že svět je plný nádherných míst, zážitků a přírodních zázraků. Proč ale pořád hledat jinde, když neznáte vše v Česku? A nebojte se, míst kam se u nás vydat je více než dost!

Víkendové pobyty na krásných místech

Poslední dobou přicházíme na to, že vznikají stále nová a nová místa, kde si můžete vyjet odpočinout, načerpat energii a užít si skvělé služby. Například?

Tak začněme v Beskydech. Hotel Miura v srdci Beskyd nabízí nejen moderní architektonický zážitek se svou brilantní restaurací. Na své si přijdou také milovníci sportu. Velmi blízko se totiž nachází golfová i tenisová hřiště. Majitel hotelu je také vášnivý sběratel umění, takže hotel slouží i jako galerie.

Za zmínku stojí také pobyt ve zrekonstruovaném mlýnu z 15. Století. Jde o mlýn Dänemark v Kutné Hoře. Rekonstrukcí se z tohoto místa stalo luxusní sídlo, které nabízí požitek plný odpočinku a skvělého servisu jen hodinu autem od Prahy.

Za přírodou!

Všichni víme, že Česká republika je truhla plná přírodních pokladů. Navštívili jste je už ale všechny? Krkonoše, Beskydy, Jeseníky? A co takhle Macocha? Najdete ji nedaleko Brna, jeden z nejvýznamnějších geologických útvarů střední Evropy – tedy Moravský kras. Tato velká chráněná přírodní rezervace, která pokrývá plochu až 100 km², je domovem více než 1100 jeskyní a roklin, jako návštěvníci si užijete plavbu na člunech, která vám ukáže všechny krásy podzemní řeky Punkvy.

Kde za gurmánským zážitkem?

Tentokrát vynecháme stověžatou krásku Prahu, která je restaurací a kaváren plná a pojedeme jinam. Do Olomouce. Rádi zkoušíte neotřelé, promyšlené věci s nápadem a bez chybičky? Co třeba jídlo na místě, které má osobitý design, obsluhu i ducha? Pokud na vše odpovíte „ano“, není o čem přemýšlet. Udělejte si gastro výlet do olomouckého Entree. Celý koncept je založen na přírodě. Samotné menu je sestaveno tak, abyste měli šanci ochutnat všelijaké dary přírody. Jistě zde uspokojíte svou zvídavou a estetickou stránku, protože celá restaurace působí jako zahrada plná nerostů a rostlin.

Česko má stovky míst, kam se vydat. Tak své domovině dejte šanci a objevujte!

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...