Mýty pojící se se šetřením elektřiny

Bojíte se toho, až vám do schránky přistane vyúčtování za elektřinu? Bojíte se, že budete muset doplácet nemalé částky? Abyste takovému pocitu předcházeli, vyplatí se šetřit s elektřinou. Ono se to sice snadno řekne, šetřit si elektřinou, ale hůř se to udělá. Je to však jenom o zvyku. Člověk si musí zvyknout na vypínání televize pokaždé, když se mu zavírají oči, a musí také zkousnout fakt, že se v obchodech s elektronikou zaplatí více za úspornější a tedy i šetrnější spotřebiče.  

Jelikož se v nedávné době mluvilo o tom, že dodavatelé začínají elektřinu zdražovat, je šetření elektřinou na místě. Bohužel lidem v hlavách stále koluje několik mýtů týkajících se právě šetření elektřinou, kterým věří. Pojďme si několik těch nejznámějších mýtů doslova z hlavy vymýtit.  

Je zbytečné ohřívat vodu na těstoviny v konvici 

Mnozí lidé už slyšeli o tom, že je velice efektivní ohřívat vodu na těstoviny v rychlovarné konvici místo v hrnci. Lidé tomu však nevěří a dál to dělají tak, jak to moc dobře znají. Jenže pravdou je, že je to daleko efektivnější – ohřívat vodu nejen na těstoviny v rychlovarné konvici. Sporák sní mnohem více elektřiny. Pokud se však rozhodnete pro sporák, pak alespoň vypněte sporák o pár minut dříve, jídlo se dodělá i během chladnutí sporáku. 

Méně jídla v lednici rovná se větší úspora elektřiny 

To je bohužel mýtus, který se v hlavách lidí drží opravdu dlouhou dobu. Je to však opravdu jeden obrovský omyl, který je třeba z hlavy dostat ven. Ne, opravdu neznamená méně jídla v lednici větší úsporu elektřiny. Jde tu o nastavení lednice, také se na úspoře elektřiny podílí to, jak úsporná je sama lednice. Nezapomínejte dobře skládat potraviny (mléčné výrobky patří nahoru, maso zase dolů, vajíčka do dveří) a ať jsou mezi nimi mezery, je důležité, aby mezi nimi proudil vzduch. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...