Koníčky by měly být u podnikatelů samozřejmostí. Proč?

Mnoho podnikatelů je velmi podceňuje, nebo na ně nemá čas. O čem je řeč? Jsou to koníčky. Ty by měl mít každý podnikatel. A věnovat by se jim měl nejlépe několikrát do týdne. Proč? Na důvody se společně podíváme.

Práce není vše

Mnoho podnikatelů pracuje doslova od rána do večera. Potom zamíří domů, vyspí se, a druhé den pokračuje stejná situace. V podstatě žijí jenom byznysem. Jejich život je příliš jednotvárný a dříve nebo později může přijít i takzvaný syndrom vyhoření. Koníčky jsou cestou, jak se dá jednoduše vykročit z podnikatelského světa do toho reálného. A v něm:

  • Zkusit něco nového
  • Poznat někoho nového
  • Vidět něco nového

Vyčištění hlavy

Každý podnikatel by si měl čas od času vyčistit hlavu. Nejenom, že zlepší svou psychickou kondici, ale také ho může určité řešení napadnout mnohem jednodušeji, než když nad ním bude stále usilovně přemýšlet. Ideální volbou, jak si vyčistit hlavu, jsou koníčky spojené se sportovní aktivitou. Čím je náročnější, tím méně času zbývá na přemýšlení o byznysu.

Kontakt s okolím

Rodina, zaměstnanci, obchodní partneři. To je skupina lidí, se kterou je podnikatel v kontaktu každý den. Koníčky jsou cestou, jak rozšířit okruh dalších lidí, se kterými se lze stýkat. Sociální aspekt je v životě každého velmi důležitý. Rozšiřování okruhu známých může mít pozitivní vliv na psychiku jedince, stejně jako to může vést k celkem zajímavé inspiraci. Každý člověk je totiž jiný.

Nápad na nový byznys

Mnoho podnikatelů přiznává, že to byly právě jejich koníčky, které jim pomohli k novému byznysu. Proto, že je daná věc natolik bavila, že se jí rozhodli věnovat naplno. Jiní zase jako správní podnikatelé zjistili, že jim v daném segmentu něco chybí. A tak to byli právě oni, kdo se rozhodl zapojit díru na trhu. I to může být důvod, proč se věnovat svým zálibám, ať už jsou jakékoliv.

You may also like...