Víte, co je offshore podnikání?

Offshore podnikání velká část lidí nezná nebo o něm má jen malé a zkreslené představy. Ačkoliv se stává v poslední době více oblíbeným, pro mnoho lidí je stále zahalené tajemstvím. Ukážeme vám, jak offshore podnikání funguje a jaké jsou jeho výhody, abyste mohli zhodnotit, zda by nemělo přínos i pro vaši firmu.

Offshore – podnikání v jiné zemi

Celá podstat offshore podnikání spočívá v tom, že podnikatel vede firmu v jiné zemi, než ve které žije nebo ve které má občanství. Nemusíte přitom v daném státě přebývat ani ho navštěvovat. Říkáte si, proč něco takového chtít? Důvod je jednoduchý – zisk a ušetření zbytečných finančních výloh, které zaplatíte ve své zemi například na daních. Takzvané offshore jurisdikce – země, které nabízejí výhodné finanční podmínky – můžete znát běžně pod názvem daňové ráje. Podnikání v zahraničí je v takovém případě výhodné pro samotné firmy i pro stát, který stanovil výhody pro všechny podnikatele.

  • Podnikatel ušetří
  • Země přiláká nové investory

Nejen finanční výhody

Offshore je plně legální a legitimní způsob podnikání, který umožňuje podnikatelům se vyhnout vysokým daním. Některé offshore jurisdikce nemají dokonce žádné poplatky. Snaha ušetřit však není vždy jediným důvodem, proč si někteří tento typ podnikání zařizují. V rámci mezinárodního obchodu je mnohem více působivé a prestižní mít sídlo ve Spojených Státech než v ČR. Některé státy, jako například Čína, také upřednostňují firmy z určitých zemí; díky offshore jurisdikci získáte mnohem větší šanci se na jejich trhu prosadit. Důležitým faktorem je také anonymita. Soukromí velice důležité, zvláště u úspěšných podnikatelů a každý má na něj právo. Nezveřejňování majetku vás uchrání před přílišnou pozorností nechtěných zraků, jako jsou třeba média, ale také rodinných příslušníků nebo úředníků. Anonymita díky offshore podnikání rovněž snižuje šanci, že se stanete obětí trestné činnosti zaměřené na zisk vašich majetkových poměrů.

You may also like...