Jak snadno a rychle získat peníze na podnikání?

Zvažujete, že začnete podnikat? Nebojte se toho. Mnozí lidé jsou odhodlaní, bohužel jim chybí peníze, ale to nemá být překážka, která vám brání žít svobodný život. Nedostatek financí lze vyřešit, a to hned několika způsoby. Pokud se podniká na internetu, většinou není potřebný vyšší kapitál, než je pár set korun. Pokud se však chce podnikat ve vlastním velkém byznysu, je třeba peníze mít. Poj=dme si proto říct, jak snadno a rychle peníze na podnikání získat, než přejde naše odhodlání a elán.

• Crowfunding

Znáte crowfunding? Jedná se o jednu z možností, jak získat peníze na podnikání. Jde vlastně o kolektivní financování. Financuje se buď podnikatelův nápad nebo jeho vize, nebo produkt, s nímž se bude v budoucnu obchodovat a podnikat. Když se někomu zalíbí podnikatelský plán, přispěje.

• Investoři

Samozřejmě je možné najít si potřebné investory, kteří by peníze do začátku poskytli. Většinou to bývá tak, že se jim přislíbí určité procento čistého zisku, aby se jim investice postupem času vrátila a především, aby došlo i na její zvýhodnění.

• Rodina, přátelé

Nikdy není na škodu to zkusit nejdříve u blízkých. Rodina nebo přátelé mohou mít finanční zásobu, kterou se rozhodnou investovat právě do vašeho byznysu. Výhodou půjčky u přátel nebo rodiny je, že se nevzniká úrok a doba vrácení je v nedohlednu. Je to vše jen na vzájemné domluvě.

• Dotace

Existují i státní dotace, o které je možné zkusit zažádat. Ostatně není to nic snadného, i když se na první pohled zdá, že je to nejlepší a nejsnazší možnost. Žadatel musí splňovat určité podmínky a s dotací se také jisté podmínky pojí. Při žádosti je třeba dodržet podmínky spojené se žádostí, během čerpání dotace zase podmínky spojené s čerpáním dotací. Velmi často se stává, že je vyžadované spolufinancování podniku, tudíž budou potřeba peníze i z jiných zdrojů, pokud se budete snažit o státní dotaci zažádat.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Jmenuji se Lenka Váhová a jsem z Ostravy. Jsem copywriterkou a redaktorkou několika magazínů s více než 6 letou zkušeností. Zaměřuji se na téma módy, krásy, zdraví, bydlení a podnikání.

You may also like...